Wycieczka do Budapesztu

Stowarzyszenie Artystyczna Dolina Raby zaprasza na dwudniowy wyjazd  

Śladami św. Kingi – BUDAPESZT i ESZTEGROM 

            Termin: 25-26 kwietnia 2020r.             

CENA 360 zł

 Cena obejmuje: przejazd autokarem , pilota, przewodnika, nocleg w hotelu  Bara,śniadanie,  obiadokolacja,  ubezpieczenie grupowe.

Dodatkowo płatne: 10 Euro – rejs statkiem po Dunaju. 

1 dzień  – Wyjazd   w godzinach  wieczornych  ok. godz. 01:00 . Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie  miasta rozpoczynamy od Placu Bohaterów,  gdzie  zawsze pojawia się każda delegacja przybywająca na Węgry. Zapoznanie z 1000 letnią historią  państwa węgierskiego. Spacer do zamku Vajdahunyad, który wybudowano z okazji Światowej Wystawy w  Budapeszcie. Zwiedzanie miasta, Parlament, słynna ulica Vaci. Przejazd autokarem do Bazyliki Św. Stefana. Tura objazdowa  nabrzeżem  Dunaju przez most Małgorzaty w kierunku dzielnicy zwanej wodnym miasteczkiem, góra Gellerta . Następnie wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka oraz spacer po Starówce – wstęp do kościoła Macieja – świątyni koronacyjnej władców węgierskich. Spacer w stronę Pałacu Królewskiego, Fontanna Króla Macieja, panorama Budapesztu. Przejazd na posiłek. W godzinach wieczornych dla chętnych rejs statkiem po Dunaju/opłata 10 Euro/, ponowny wyjazd na górę Gellerta nocą. Przejazd do hotelu  BARA na nocleg.

2 dzień – Po śniadaniu wyjazd do Szentendre – miasta pełnego zabytków. Szentendre to miasteczko nieopodal Budapesztu (ok.30km ), do którego mieszkańcy Budapesztu często przyjeżdżają podczas weekendu, żeby odpocząć od zgiełku stolicy, pełne małych krętych uliczek typowych dla Śródziemnomorza–ma niezwykle długą sięgającą starożytności  czasów tradycje. Od  ponad  stu lat, miasteczko ukochali sobie artyści – na każdym kroku spotyka się autorskie galerie i niewielkie wystawy. To z czego najbardziej jednak słynie Szentendre to trójkątny niezwykle rzadko spotykany  rynek oraz jedyne na świecie Muzeum Marcepanu (możliwość zakupu wspomnianych słodyczy). Przejazd do Esztergom, miasto które jest kolebką narodu węgierskiego. To jedno z najstarszych miast na Węgrzech ; zostało założone w 960 roku przez Księcia Gejze , który w   miejscu dawnej rzymskiej strażnicy granicznej Strigonium ustanowił pierwszą stolicę Węgier . Miały tu miejsce chrzest i koronacja św. Stefana , a także narodziny św. Kingi . Esztergom (po polsku Ostrzychom ) jest stolicą arcybiskupów prymasów Węgier . Nazywany  jest także „węgierskim Watykanem”. Spacer po mieście. Po zwiedzeniu największej Bazyliki na Węgrzech. Po południu wyjazd do Polski.  Powrót ok godz. 22:00.

Zapisy u Marioli Pilch 603600756 i Danuty Niemiec 515387050 do 07 marca 2020 r. wraz z wpłatą zaliczki 150 zł. Do 11 kwietnia należy wpłacić całość kwoty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.