IV Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie

Czas na podsumowanie IV Jesiennych Impresji Folklorystycznych w Artystycznej Dolinie.

11 września Dom Kultury w Siedlcu znów rozbrzmiał folklorem. Na scenie pojawili się artyści z 7 powiatów i 10 gmin województwa małopolskiego i śląskiego. Wszyscy prezentowali swój dorobek artystyczny przyczyniając się do kultywowania tradycji ludowych i regionalnych. Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Aleksander Smaga –muzyk, główny specjalista do spraw muzyki w MCK Sokół w Nowym Sączu, Michał Pastuch-muzyk folklorysta, Wiesława Hazuka- choreograf, Beata Rompała- główny specjalista od upowszechniania kultury ludowej MCK Sokół w Nowym Sączu, Patryk Rutkowski- etnolog, antropolog kulturowy, choreograf, Danuta Niemiec- przedstawiciel organizatora. Wszyscy wykonawcy prezentowali na scenie folklor własnego regionu w formie tradycyjnej. Barwne stroje, piękna muzyka, niepowtarzalne wykonania pieśni ludowych towarzyszyły wszystkim kapelom i grupom śpiewaczym. Prowadzącym festiwal był Marcin Korbut – muzyk, pasjonat folkloru. Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Szczególne podziękowania należą się Panu Piotr Dziurdzia -Radnemu Województwa Małopolskiego oraz zarządowi Powiatu Bocheńskiego panu Staroście Adamowi Korcie, wicestaroście Ryszardowi Drożdżakowi, radnym –Rafałowi Rudce, Markowi Rudnikowi i Jerzemu Błoniarzowi.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród zespołów i publiczności. W tym roku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zostaliśmy włączeni w „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Józefa Szczurek – Żelazko- poseł na Sejm RP, Stanisław Bukowiec-poseł na sejm RP, Piotr Dziurdzia- Radny Województwa Małopolskiego, Ryszard Drożdżak- wicestarosta Powiatu Bocheńskiego, Rafał Rudka, Jerzy Raczyński-radni Powiatu Bocheńskiego, ks.proboszcz Jerzy Bulsa, Bogdan Trzósło radny Siedlca, Beata Kaszewska – sołtys Siedlca, Anna Szymańska-przewodnicząca KGW Siedlec, Lucyna Batko przewodnicząca Spółki Pastwiskowej, Roman Pilch –wiceprezes OSP Siedlec.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w festiwalu, jury za owocną pracę, Urzędowi Marszałkowskiemu w Krakowie, Starostwu Powiatowemu w Bochni, MCK Sokół w Nowym Sączu, koleżankom ze stowarzyszenia, które pomagały w organizacji uroczystości, panu Zygmuntowi Bólowi za wykonanie nagrody głównej” Siedleckiego pawia” oraz wszystkim sympatykom, którzy przybyli na festiwal. Gratulujemy wszystkim występującym i laureatom. Doceniamy, iż komisja w protokole odnotowała, że festiwal przyczynia się do kultywowania tradycji ludowych, a Siedlec jest ważnym ośrodkiem ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Wyniki festiwalu znajdują się w galerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.