Ostatnie pożegnanie członka naszego stowarzyszenia pana Jana Flaszy

21 października odszedł na wieczny spoczynek i opuścił na zawsze szeregi naszego stowarzyszenia Jan Flasza- wybitny historyk, wieloletni dyrektor bocheńskiego muzeum, który zgodnie z horacjańską sentencją non omnis moriar /nie wszystek umrę/ pozostawił po swoim życiu wyjątkowy ślad – dzieło i pamięć. Od kilku lat ubogacał działalność naszego stowarzyszenia i zabierał nas w historyczne podróże w czasie i przestrzeni. Jego odczyty na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Był osobowością absolutnie wyjątkową, kochał życie, ludzi, historię i ziemię bocheńską. Często wracał do wspomnień z dzieciństwa, w których przywoływał swoją Parafię Chełm i siedlecką szkołę, do której uczęszczał. Angażował się w powstanie Muzeum Bożogrobców w Chełmie. Dumny był z tego, że Siedlec jest ostoją historii, tradycji i kultury i potrafi zachować to, co inni już dawno zatracili. Często mówił: ” Pamiętajcie, żeby Siedlec pozostał siedlecki”. Jego krasomówcze wykłady nasączone były nostalgią za tym co było i nigdy już nie wróci…
Dziękujemy Ci Panie Janku za dobro, za pasję, za wiedzę, za to, że mieliśmy zaszczyt z Tobą współpracować.
Cześć Twojej pamięci!
  
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.